Pagrindinis Kontaktai Dovanų kuponas

VERONA


Verona visame pasaulyje garsėja kaip meilės miestas ir vies ištarus Italijos miesto Veronos pavadinimą atmintyje atgija Romeo ir Džiuljetos istorija. Miestas lankytojus žavi savo neiprasto grožio senamiesčiu - siauromis gatvelėmis, viduramžiais susiformavusiomis aikštėmis, puoštomis kolonomis ir fontanais. Veronai suteiktas UNESCO pasaulio paveldo statusas.

 

 

 

 

 


 

 

 


Arena di Verona. Bra aikštėje (Piazza Bra) yra lankytinas objektas - romėnų amfiteatras, kurio statybos darbai baigti apie 30 m. po Kr. Tuo metu jame tilpdavo apie 25 tūkst. žiūrovų. Dabar čia vyksta įvairios operos, koncertai, pritraukiantys minias žmonių, kaip ir prieš beveik 2000 metų. 139 metrų ilgio ir 110 metrų pločio amfiteatras yra vienas didžiausių pasaulyje bei geriausiai išsilaikiusių Italijoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Netoli Piazza delle Erbe aikštės, nedideliame kiemelyje, atrasite Džiuljetos namą, kurio balkone amžiną meilę prisiekė Romeo ir Džiuljeta. Džiuljetos namas ir kapas - tai bene labiausiai lankomos Veronos vietos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponte Pietra tiltas -  kerta upę Adige prie istorinio Veronos centro per visą miestą.  Upės pakrantėse yra daugybė gražių romantinių tiltelių, kurie atrodo tikrai įspūdingai. Ponte Pietra tiltas, anksčiau žinomas Pons Marmoreus pavadinimu, yra pats seniausias tiltas Veronos mieste. Kaip ir ant daugelio kitų Veronos miesto tiltų, ant Ponte Pietra tilto galima pamatyti prikabinta daug spynų - amžinos meilės simbolių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gavio arka - šlovingos Veronos miesto praeities įrodymas.Gavio arka, italų vadinama Arco dei Gavi - tai vienas iš Veronos miesto šlovingos praeities įrodymų, kurį šiandien tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Veroną atvykę turistai turi galimybę pamatyti. Verona buvo vienas svarbiausių Romos imperijos miestų ir, iš tiesų, tai Italijos miestas, pasižymintis didžiausiu skaičiumi archeologinių radinių bei architektūrinių paminklų po Romos miesto. Gavio arka - tai nenuginčijamas architektūrinis Veronos miesto paminklas, vertas žvilgsnio iš arčiau.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Castelvecchio arba „Senoji pilis" yra viduramžiais miestą valdžiusios Skaligierių dinastijos svarbiausias ojektas, pastatytas 1354-1376 metais. Iki šių dienų statinys išdidžiai stovi ant Adidžės upės kranto. Raudonų plytų pilis vienas ryškiausių to amžiaus gotikos architektūros pavyzdžių.

 

 

 

 

 

 

 

Erbės aikštė - Piazza delle Erbe

Erbės aikštė - pagrindinis Veronos centras, kurio vietoje Romos imperijos laikais buvo forumas. Tai viena gražiausių vietų Italijoje. Vakarinėje aikštės pusėje dominuoja barokinio stiliaus rūmai, išpuošti graikų dievų skulptūromis, o šiaurinę pusę supa miesto rotušė. Pagrindinis aikštės akcentas - IV a. fontanas su Madonna Verona skulptūra. Čia taip pat gausu kavinių, restoranų, suvenyrų parduotuvėlių.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lamberti bokštas. Bokšto statybos darbai pradėti 1172 metais. 1403-iais gegužės mėnesį į bokšto viršūnę trenkė žaibas. Po 45 metų pradėti restauravimo darbai truko iki 1464 metų. Jų metu bokštas buvo padidintas, o 1779 metais jame atsirado ir laikrodis. 84 metrų aukščio bokštas turi keturis varpus. Įveikus 238 laiptelius arba užkilus liftu, galima grožėtis nuostabiu Veronos gamtovaizdžiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Borsari - pagrindiniai miesto vartai, pastatyti I a. po Kr., tačiau vėliau imperatoriaus Gallieno renovuoti. Gausiai dekoruoti vartai yra sujungti su iš šonų esančiais pastatais. Iš balto kalkakmenio pastatytus vartus sudaro dvi didelės arkos apačioje, pro kurias galima praeiti ir dvylika mažų arkos pavidalo langų viršuje. Romėnų laikotarpiu statinys buvo vadinamas Porta Lovia, šiek tiek vėliau Porta di San Zero, dabartinį pavadinimą vartai gavo viduramžiais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rūmų sodai įkurti rytinėje Veronos dalyje, netoli Isolo aikštės (Piazza Isolo) ir miesto centro. Neoklasicistinio stiliaus rūmai pastatyti XVI amžiuje, t.y. 1701 metais. Tuo tarpu sodai apželdinti 1580 metais. Jie laikomi vienais gražiausių renesansinio stiliaus sodų Europoje. Teritorija apsodinta įvairiaspalvėmis gėlėmis ir gyvatvorių labirintais iš kurių kyšo baltos statulos. Tai puiki vieta romantiškam pasivaikščiojimui ar keliolikos minučių poilsiui.

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos:


UAB AEROTICKET


T. Ševčenkos g. 21. Vilnius

 

Tel. 8-5 20 74 660


El.paštu: info@aeroticket.lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pagrindinis | Kontaktai | Dovanų kuponas | Apie mus | Akcijos | Kodėl verta rinktis mus? | Naujienos

© UAB AEROTICKET. All rights reserved.