Pagrindinis Kontaktai Dovanų kuponas
Patarimai

Kaip elgtis kelionės metu netekus paso, susirgus,

ar sužinojus apie atidėtą skrydį?

 

Matyt, nė vienas nenorėtų patekti į tokią situaciją, į kurią kasdien patenka išties nemaža dalis keliautojų. Pametami asmens dokumentai, lėktuvo bilietai (popieriniai), ištinka įvairios traumos ir sumušimai, atšaukiami jų tarpiniai skrydžiai ir taip visa kelionė sugriūna. Ką daryti įvairiais atvejais?

 

 

1. Jūs nebeturite paso ar asmens tapatybės kortelės

Pavojaus lygis – didžiausias. Jei būdami užsienio valstybėje praradote pasą ar asmens tapatybės kortelę, nedelsdami kreipkitės į artimiausią policijos poskyrį ir praneškite apie prarastą asmens dokumentą. Paprašykite, kad policijos įstaiga Jums išduotų pažymą, patvirtinančią asmens dokumento praradimą. Su šia pažyma kuo skubiau keliaukite į Lietuvos ambasadą, ar konsulinį skyrių, kur Jums bus išduotas asmens grįžimo pažymėjimas.

Asmens grįžimo pažymėjimas – tai kelionės dokumentas, išduodamas Lietuvos piliečiams, jeigu jiems esant užsienio valstybėje, asmens tapatybę liudijantis dokumentas prarandamas, tampa netinkamas naudoti ar baigiasi jo galiojimo laikas ir pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.

Asmens grįžimo pažymėjimas išduodamas tik grįžti į Lietuvą, t. y. šis pažymėjimas nėra skirtas kelionei tęsti ir vykti į kitas valstybes.


2. Jūs sunkiai susirgote/susižeidėte

Kelionės draudimas

Idealu, jei Jūs apsidraustumėte visam kelionės laikotarpiui. Tai nekainuoja didžiulių pinigų, o nutikus nelaimei galima gauti ne tik reikiamą gydymą, bet ir kompensaciją. Ypač šaunu, kad kai kurios draudimo bendrovės siūlo nuolaidas studentams ir asmenims iki 26 metų.

Europos sveikatos draudimo kortelė

Jeigu Jūs esate dirbantis Lietuvos pilietis ar studentas, galite užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kuri yra valstybinio socialinio draudimo pažymėjimo tarptautinis variantas. Jis garantuoja, kad visoje Europos Sąjungos erdvėje, taip pat ir Norvegijoje, Islandijoje, Lichteišteine ir Šveicarijoje jums bus suteikta dėl ūmios lygios ar nelaimingo atsitikimo. Deja būtinosios pagalbos lygį nustato vietinis gydytojas, todėl yra tikimybė, kad Jums teks susimokėti už gydymą patiems.

Jeigu Jūs visgi turite ESDK, tačiau ją pametėte, ar tiesiog nepasiėmėte jos, patekę į ligoninę informuokite personalą. Jis savo ruožtu turi kreiptis į Lietuvos valstybines ligonių kasas, ar kitą kompetentingą įstatą, kuri atsiųs sertifikatą, nurodantį jų valstybinį draudimą. O jeigu jos neturite, tačiau esate dirbantis, ar studentas, jums galioja ta pati procedūra kaip ir pamiršus šią kortelę.

Kreditinė kortelė ir draudimas

Itin maloni smulkmena, turintiems banko kreditines korteles. Šio tipo mokėjimo kortelės garantuoja, kad Jūs ir su jumis keliaujantys šeimos nariai bus apdrausti visos kelionės metu.

Kartu su kreditine kortele Jūs gausite kitą plastikinę kortelę, kurią turite parodyti, jeigu visgi teks apsilankyti pas gydytoją.


3. Atidėtas/ atšauktas jūsų skrydis

Jūsų skrydis atidėtas

Jeigu Jūsų skrydis atšauktas 2 valandoms ir daugiau, oro skrydžių bendrovė privalo jums suteikti nemokamą maitinimą ir gaiviuosius gėrimus, du telefono skambučius (būtinai pasinaudokite tuo ir paskambinkite artimiesiems, kad šie nesijaudintų).

Na, o jeigu Jūsų skrydis buvo atšauktas 5 valandoms ir daugiau, Jūs galite atsisakyti keliauti ir reikalauti visų sumokėtų pinigų už atšauktą skrydį.

Jūsų skrydis atšauktas

Jeigu Jūsų skrydis buvo atšauktas, Jūs turite teisę gauti nemokamą maitinimą ir gaiviuosius gėrimus, du telefono skambučius. O jeigu jūsų skrydis atidėtas kitai dienai (ar ir ilgesniam laikui), Jūs turite teisę pasirinkti kitą skrydį namo. Tokiu atveju oro linijų bendrovė turi suteikti Jums nemokamą viešbutį ir apmokėti transporto išlaidas iki jo ir atgal.

Ar galiu reikalauti kompensacijos, jeigu mano skrydis atšauktas

Taip, jeigu Jūsų skrydis atšauktas, Jūs galite reikalauti finansinės kompensacijos (250-600 eurų, priklauso nuo skrydžio atstumo). Tačiau turėkite omenyje, kad nieko nepešite, jeigu:

  • Skrydis atšauktas ne dėl kompanijos kaltės (pavyzdžiui, oro sąlygų);
  • Jūs buvote informuotas prieš 14 dienų;
  • Jums pasiūlytas kitas skrydis panašiu laiku.

 

 

 

 

 Pagrindinis | Kontaktai | Dovanų kuponas | Apie mus | Akcijos | Kodėl verta rinktis mus? | Naujienos

© UAB AEROTICKET. All rights reserved.